GASTROEZOFAGEÁLNY REFLUX (GER)

Sobota, 14 Jún 2014 20:24 Daniel Bernátek
Vytlačiť PDF

Cítite často v ústach žalúdočnú kyselinu a páli vás záha? Ak áno, môžete trpieť refluxom. Jedlo, ktoré skonzumujeme, prechádza cez pažerák, pažerákový zvierač až do žalúdka. Pažerákový zvierač sa zložitou reguláciou autonómnych nervov a pôsobením centrálneho nervového systému uzavrie. Poruchou nervovej regulácie sa však zvierač môže spontánne otvoriť. V tom momente sa obsah žalúdka vráti späť do pažeráka, čo spôsobuje vracanie po jedle, pálenie záhy, plynatosť, bolesť brucha, u detí podráždenosť,  zakuckávanie sa pri dojčení,  opakované zápaly priedušiek a pľúc. Refluxná choroba môže vyústiť do rôznych komplikácií. Liečba sa orientuje na diétny režim, zníženie kyslosti žalúdka, posilnenie funkcie pažerákového zvierača....U detí sa jedná o diétne opatrenia, napr. zahustenie stravy, ktorého  úlohou je urobiť na povrchu žalúdka akoby gélovú zátku, ktorá zabráni návratu obsahu stravy späť do pažeráka.Pôvod vzniku problému je rôzny a často veľmi diskutabilný,

ale najčastejšie je to zlé držanie tela, silný kašeľ, údery do brucha a pod.Vhodne zvolená mechanická palpačná terapia, ktorá kladie dôraz na zlepšenie funkcie pažerákového zvierača a  okolitých tkanív cestou účinnej mechanickej symptomatológie, formou inovatívnej stratégie manipulácie mäkkých tkanív a ich liečby. Táto technika má vysokú účinnosť.

Bližšie informácie o tejto technike a objednávky vybavím podľa dohody na tel.č.: 0949 881 780, Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.

 

Posledná zmena v Nedeľa, 15 Jún 2014 21:53  

Kontakt

  • Daniel BERNÁTEK
  • Tréner, masér, výživový poradca
  • Partizánske
  • Bánovce nad Bebravou
  • Mobil: 0949 881 780
  • Email: info@daniel-bernatek.eu