PREČO TRÉNOVAŤ S OSOBNÝM TRÉNEROM

Nedeľa, 21 November 2010 16:37 Daniel Bernátek
Vytlačiť PDF

Rozhodli ste sa zmeniť svoj doposiaľ vedený životný štýl a chcete zmeniť postavu do atraktívnejších a zdravších tvarov? V tom prípade pre vás bude prínosom efektívne cvičenie vo fitness centre kde je väčšia ponuka cvičebného náradia ako keby ste cvičili doma. Ale len za predpokladu pokiaľ cvičíte technicky správne. Cvičenie v posilňovni bude neefektívne pokiaľ bez rozmýšľania budete pobehovať z jedného stroja na druhý čo odsledujete od ostatných cvičencov. Takýmto chaotickým cvičením si môžete ublížiť, čo môže viesť k pracovnej neschopnosti a následne zanevrenie k následne ďalším návštevám fitness centra. Takéto príhody sú vo veľkej miere demotivujúce čo vedie k absolútnemu zanevreniu na cvičenie a ani v mnohých prípadoch nedosiahnete vytýčení cieľ. Preto je nesmierne dôležité spolupracovať s osobným trénerom.

Fitness centra navštevuje množstvo ľudí bez výraznejších výsledkov čo je zapríčinené nevhodným tréningom – jednoducho nevedia "ako na to". Vaše výsledky budú oveľa rýchlejšie a efektívnejšie pokiaľ budú vaše tréningy vedené za osobnej asistencie kvalifikovaného a skúseného osobného trénera pri zohľadnení individuálnych špecifických cieľov.

Doby keď osobné trénerstvo sa spájalo len s hollywoodskými hviezdami už pominuli. Spolupráca s kvalifikovaným trénerom sa môže stať prvým krokom k vytúženej postave kde budú zohľadnené vaše fyzické schopnosti (danosti) vekom, kondíciou, zdravotnými obmedzeniami , s individuálnym prístupom.

Pri tréningoch za plnej asistencie kvalifikovaného osobného trénera sa naučíte pohybovať vo fitnes centre, vyvarujete sa počiatočnických chýb, vyvarujete sa prípadnému zraneniu, dozviete sa dôležitosť zahriatia a následného strečingu, aký stroj (zariadenie) je na akú svalovú partiu, technicky správne vykonávanie jednotlivých posilňovacích cvikov, správne dýchanie pri cvičení , vzťahové súvislosti jednotlivých tréningových metód pre vytýčený cieľ, dôležitosť vhodne zvoleného jedálnička, regenerácia svalstva po fyzickom zaťažení a množstvo ďalších užitočných informácií vo váš prospech.

Tréner vás dokáže motivačne naladiť aj keď sa dostanete do stavu absolútnej nechute cvičiť a po absolvovaní osobného tréningu budete hýriť entuiazmom, ale aj vás skľudniť pokiaľ ste prepríliš namotivovaný aby ste sa vyhli prípadnému zraneniu.

Nechajte sa viesť profesionálnym trénerom, poučte sa, aby ste zmenou svojho životného štýlu mohli zlepšiť kvalitu svojho života. Investícia do profesionálneho vedenia tréningov osobným trénerom sa Vám niekoľkonásobne vráti!


PREČO TRÉNOVAŤ SO MNOU?

• z prvotného pohovoru vám vypracujem tréningový plán priamo pre vás na dosiahnutie vášho cieľa (odstránenie alebo redukcia bolesti chrbta, nárast svalovej hmoty ,redukcia telesnej hmotnosti, zosilnenie rôzných svalových partií, odstránenie svalových disbalancií, odstránenie kĺbovej hypomobility, zlepšenie svalového tonusu...)
• tréningy zamerané pre vaše individuálne možnosti
• po vypracovaní vás oboznámim s celým tréningovým plánom
• teoretické a praktické sprevádzanie počas tréningu
• vysvetlím vám dôležitosť aeróbnej aktivity a strečingu pred a po samotnom posilňovacom tréningu (názorná ukážka strečingu)
• pomôžem vám objasniť teoretické ale aj praktické záležitosti jednotlivých cvikov (naučíte sa techniku cviku a správne dýchanie)
• oboznámenie a vysvetlenie následnej regenerácie po tréningu


Posledná zmena v Nedeľa, 21 November 2010 16:50  

Kontakt

  • Daniel BERNÁTEK
  • Tréner, masér, výživový poradca
  • Partizánske
  • Bánovce nad Bebravou
  • Mobil: 0949 881 780
  • Email: info@daniel-bernatek.eu