ÚČINKY MASÁŽE NA ORGANIZMUS

Pondelok, 07 September 2009 13:01 Daniel Bernátek
Vytlačiť PDF

Masáž vždy patrila medzi výborné regeneračné prostriedky. Rôznymi výskumami bolo zistené, že masáž pomáha pri ťažkostiach a nežiadúcich stavoch ako je stres, bolesti hlavy , nespavosť či problémy s pohybovou sústavou (zmierňuje svalové napätie). Priaznivé účinky má taktiež na kožné a podkožné tkanivo, krvný a lymfatický systém ktoré nám zaručujú regeneráciu a obranyschopnosť organizmu. Masáž dokáže uľaviť od svalovej bolesti a môže sa aplikovať preventívne proti svalovým zraneniam.
Pre ženy bude zaujímavé, že vďaka zrýchleniu metabolizmu pri masáži dochádza k rýchlejšiemu odbúravaniu podkožného tuku. Dochádza taktiež k odstráneniu odumretých buniek z pokožky. To je teda ďalší účinok masáže a to kozmetický. Masáž sa odporúča po niektorých úrazoch a operáciach, pretože urýchľuje vstrebávanie výronov krvi a hojenie rán (používa sa zdravotná masáž).Masážou pôsobíme na CNS (centrálny nervový systém), kde dochádza k uvoľnovaniu hormónu histamín, ktorý navodzuje pocit uvoľnenia.
Po masáži pite dostatok tekutín najlepšie sú nesladené stolové vody neperlivé, aby sa odplavili telesné metabolity. V deň vykonávania masáže nie je vhodná konzumácia alkoholu. Nezľaknite sa miernej bolesti, ktorá sa môže dostaviť na druhý až tretí deň. Je to prirodzené, pretože sa pracovalo so svalstvom.

Posledná zmena v Sobota, 21 Jún 2014 04:59  

Kontakt

  • Daniel BERNÁTEK
  • Tréner, masér, výživový poradca
  • Partizánske
  • Bánovce nad Bebravou
  • Mobil: 0949 881 780
  • Email: info@daniel-bernatek.eu